Pro rodiče

Pokud Vás Váš potomek přesvědčil, že by chtěl jet na larp „Pán Prstenů – Bitva o Středozem 2019“, nemusíte o něj mít strach. Bitvu připravují lidé, kteří mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti, akce je konaná pod záštitou občanského sdružení Moravian LARP, z. s.

Na bezpečnost vybavení i samotného boje bude kladen velký důraz jak při registraci a schvalování kostýmů a zbraní, tak v průběhu bitvy samotné. V boji se používají nekovové  – většinou dřevené- repliky středověkých zbraní – mečů, seker –  s měkčeným povrchem (nejčastěji molitan nebo karimatka),  a až na drobné oděrky a modřiny nemíváme z podobných akcí vážnější úrazy.

Pro všechny případy je na místě po celou dobu přítomen kvalifikovaný zdravotník  s potřebnou výbavou na poskytnutí okamžitého ošetření.

Od Vás, rodičů a zákonných zástupců, budeme vyžadovat aby Bojovníci byli vybaveni:

  • Vámi podepsaným souhlasem s účastí na bitvě = Přihláška pro hráče pod 18 let
  • kartičkou pojišťovny (pro všechny případy)
  • zásobou tekutin (Na bojišti bude dostupná pitná voda, ale například studený zelený čaj osvěží lépe)
  • svačinou na doplnění energie (doporučujeme müsli tyčinky či podobné energetické povzbuzení)
  • Pokud se Váš potomek neobejde bez potřebných léků – typické příklady jsou pomůcky pro astmatiky či léky na alergie – přesvěčte se že je ssebou opravdu má a  případně toto na místě nahlašte zdravotníkovi.
  • V případě že máte v plánu svého potomka doprovázet, můžete bez obav sledovat jeho snažení v bitvě, samozřejmě z rozumného povzdálí, aby si Vás některý hrdinný válečník nespletl s protivníkem. Pokud budete oblečeni v přírodních nerušivých barvách, či nějakém náznaku kostýmu – stačí jednoduchá tunika či plášť (konzultujte se svým potomkem, jistě vám poradí) – pomůžete nám eliminovat nežádoucí prvky 21. století, které narušují atmosféru a prostředí „středověké“ bitvy.
  • u účastníků mladších 15ti let je účast zákonného zástupce povinná!

 Bitva se koná za každého počasí,  zatažená obloha není důvod proč nepřijet.

 

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na e-mailovou adresu :  mealtiner@moravianlarp.cz.
nebo případně na telefoní číslo 606 369 997 – Mealtiner