Pravidla pro fotografy a kameramany

Je nám jasné, že si z akce rádi odvážíte i pěkné fotky či nějaká ta videa.

Víme, že již není nic zvláštního, když každý druhý fotí na mobil, každý třetí na zrcadlovku a každý desátý má drona. V dnešní době je dostupná spousta techniky za rozumné peníze i pro běžné smrtelníky.

Z důvodu ohledu k nám, organizátorům, k vám hráčům a i k vám fotografům a kameramanům máme na akci pár základních pravidel.

  1. Přednost má hra a hráči
  2. Přednost má hra a hráči. Pokud potřebujete nějaký lepší záběr, tak berte v prvním v potaz fakt, že nesmíte zavazet a obtěžovat hráče.
  3. Svou techniku používáte na akci na své vlastní riziko a nebezpečí. Organizátoři neručí za jejich případné poškození či ztrátu.
  4. Na akci platí kostýmová povinnost. Ta platí samozřejmě i pro vás. Tedy pokud nebude
  5. Písmeno „A“ ve slově larp pochází ze slova „akční“. Berte prosím na vědomost, že hra je dynamická a často se nečekaně a rychle posunuje. Proto dávejte pozor, aby jste se nedostali mezi bojující. Pokud se vám to stane, doporučuji se přitisknout k prvnímu stromu a tělem chránit svou techniku. A počkat, až se hra od vás zase neposune dál.
  6. Účastníci dali organizátorům souhlas s pořizováním fotek a videí. To však neplatí pro jejich druhotné komerční využití z vaší strany. Pokud chcete vaše fotky dále komerčně využívat, zajistěte si povolení všech na fotce.
  7. Budeme naopak rádi, pokud nám po akci fotografie poskytnete na pro potřebu propagace akce.
  8. Pro použití a natáčení s drony se prosím chovejte, jako by již teď byli platné pravidla, které vstupují v platnost od 1.1.2021. (Dobrý přehled má třeba na svém webu i Alza.)
  9. Během hry je možné využívat drony jen a pouze po předchozí domluvě s organizátory. A to jen v organizátory vybraných momentech.
  10. Na akci máme domluvené oficiální fotografy akce. Nemusíte se bát, že by fotky nebyli. Takže pokud nemusíte, přijďte si užít akci přímo a ne jen skrz hledáček.