Příběh ročníku 2015

Je tomu již přes 2000 let co bylo ukuto dvacet prstenů moci a kdy Temný pán z Mordoru, Sauron vytvořil jeden prsten, který vládl ostatním. Když, byl nakonec Sauron zbaven své moci v bitvě u Barad-dûr, v bitvě, jež zahubila Velekrále Gil-galada, Numenorského krále Arnoru Elendila i jeho syna Anáriona. V bitvě, kdy Elendilův druhý syn Isildur setnul zlomeným mečem Narsilem prsten z ruky Temného pána.

Od té doby se stalo mnoho událostí jež zanechali svůj temný a krvavý odkaz v historii třetího věku Středozemně. Příchod černokněžného krále Angmaru, jenž rozdrtil severní Numenorejská království. Nájezdy Umbarských, Haradských a barbarských národů na Gondor. Probuzení balroga v Mórii. Dobytí Minas Ithil a její přejmenování na Minas Morgul, následovaná smrtí posledního Gondorského krále. Zjevení nekromanta v Dol Gulduru. Bitva pěti armád o bohatství ukryté v Osamělé hoře – Trpasličího království Ereboru.

Píše se nyní rok 3018 třetího věku Středozemě. Temný pán Sauron během let nasbíral dostatek sil a shromáždil děsivou armádu plnou skřetů, goblinů a národů haradských, umbarských a barbarských. K řadám jeho armády se hlásí i sám černokněžný král Angmaru, v čele děsivých přízraků zvaných Nazgûlové a přidává se k nim i čaroděj Saruman Bílý, který v Železném pasu sbírá armádu horalů a nového skřetího plemena Uruk-hai.

K naprosté nadvládě zbývá Sauronovi pouze jediná věc. Jeho Prsten moci. Prsten, který byl po celá dvě tisíciletí ztracen. Nyní se však znovu objevil a to v rukou velmi nepravděpodobné bytosti. V rukou malého hobita Froda Pytlíka.

Psal se 3018 rok Třetího věku Středozemě. Jarní nebe bylo temné, hvězdy tu noc zůstali zahalené, černočerná noc jakou už živí nepamatovali. V údolí Cirith Ungol bylo mrtvolné ticho, když tu náhle se ozval skřípavý zvuk, černá brána pevnosti Minas Morgul se pootevřela a začalo se objevovat nazelenalé světlo. Z brány vyrazili černí jezdci, zahalení v černých kápích, rychlí jako stín, ani živí, ani mrtvý, nejstrašlivější služebníci Temného Pána, ti jenž zasévají strach do srdcílidí! Nazgûlové!

Poté se rozdělili, čtyři z nich se vydali směrem na západ, hledali zemi Kraj, kde měli své poslání.
Další se rozjeli ke všem národům, které uctívají Saurona, Pána světa.
Jeden se vydal do Železného pasu k Sarumanovi a jeho Skurut-Hai.
Druhý k legiím Haradských na jihu a korzárům z Umbaru.
Další jel k divokým Vrchovcům, další se vydal na východ k smrtonosným vozatajům ze země Rhun.
A sám černokněžný král Angmaru, vůdce nazgůlů se postavil do čela mordorských hord skřetů.

Všichni vezli jednoduché poselství vůdcům a bojovníkům těchto národů:
Slyšte mocní bojovníci a válečníci! Hodina naší pomsty udeřila!! Temný Pán Sauron Vás volá DO BOJE!!! VÁLKA SE BLÍŽÍ!!!

A tak se kola osudu se roztočila. A ve Středozemi začala Válka o Prsten! Otázkou zůstává jak skončí….