Příběh ročníku 2018

Minas Tirith, 3019 TV

Stařec seděl na hromadě suti a vyhříval se na jarním sluníčku, kterého si letos užil spíše pomálu. Ale třeba se to změní. Prý svítá na lepší časy.

Temný pán na východě padl a mračna na obzoru se pomalu trhají. Ale možná žil příliš dlouho ve stínu Mordoru, nebo byl prostě příliš starý na to, aby překypoval optimizmem cloumajícím zbytkem města. Na krátký okamžik včera, když padla Temná věž do nicoty, svět jakoby ustrnul úžasem, že jeho naděje se právě zhmotnily ve skutečnost.

Ale další ráno čas opět vykročil dopředu a stařec cítil v kostech, jak se v celém kraji probouzí neklid. Příliš mnoho vojsk bylo povoláno do války, aby je mohla rozmetat jediná bitva. Příliš mnoho sporů zůstalo neurovnáno, příliš mnoho utrpení bylo způsobeno. I černý mrak na Mordorem stále visí a kdo ví, zda se někdy rozplyne zcela.

Upíral pohled na východ, až na druhý břeh Anduiny, a kdyby mu to nepřipadalo nemožné, přísah by, že vidí, jak už se tam hemží první prapory bojechtivých. Poteče krev v nových bitvách, budou bojovat nové války. Jen už nebudou jeho, a při té myšlence se usmál. Tady po letech skutečně hřeje slunce a je mír.

Alespoň na chvíli.