Příběh

Píše se rok 3017 Třetího věku ve Středozemi.

Věci se pomalu, ale jistě dávají do pohybu. Podle všeho úplně nevýznamný Bilbo Pytlík, hobit z Kraje, si před řádkou let přinesl domů z cest podezřelý prsten. Tvrdí, že ho vyhrál na zvláštním stvoření jménem Glum, které se s prstenem skrývalo kdesi v hlubinách pod Mlžnými horami.

Gandalf Šedý a pán Dúnadanů, hraničář Aragorn, už nějakou dobu tuší, jak neskutečné štěstí mohou pro boj s nepřítelem v Mordoru mít. Jenže potřebují jistotu, že skutečně jde o Ten prsten. Ten, který může dát Sauronovi prakticky neomezenou moc, ale taky jej může definitivně zničit. Ale po Glumovi, který by snad mohl mít odpovědi, se slehla zem.

Ovšem, jsou místa, která ještě Gandalf s Aragornem neprohledávali. Na východ od řeky Anduiny leží území Ithilienu a ještě dál za ním země Mordoru za svou zubatou hradbou hor. Jenže prohledávat Ithilien je v dnešních čase riskantní záležitost. Ostražitý mír dávno odvál čas a Nepřítel již ovládá celý Mordor a i v Ithilienu již chodí jako ve vlastním.

A tak se Aragorn s Gandalfem obrátili o pomoc na každého, kdo byl ochoten do Ithilienu jít a bojovat za nejistý osud Středozemě, a to bez ohledu na zájmy vládců a na vlastní prospěch.

Na co však za Velkou řekou narazí a budou slavit úspěch? To už necháme na Vás hráčích a Vaší bojové zdatnosti!